W obronie wyższych wartości

W obronie wyższych wartości
Styczeń 20 21:22 2018 Wydrukuj Ten Artykuł

Stanem wyższej konieczności określają mieszkańcy Opola i okolic wysiłki zmierzające do przywrócenia w Polsce i na Opolszczyźnie zasad przyjaznego współżycia społecznego.

Wydarzenia ostatnich 2 lat u wielu obywateli zburzyły spokój wynikający z długo i ciężko wypracowywanych demokracji i samorządności. W skali mikro zupełnie zignorowano wyniki głosowania przeciwko powiększeniu Opola, w skali makro naruszono zasadę trójpodziału władzy, zwiększając zakres wpływów partii rządzącej. Nie bez znaczenia są metody jakimi funkcjonariusze państwowi realizują wyznaczone cele oraz formy działań służące dyskredytowaniu, a nawet represjonowaniu przeciwników.

W związku z tym, w niedzielę, 21 stycznia 2018 r. o godz. 16:00, na Placu Wolności w Opolu, odbędzie się 6. Literiada, połączona z XVIII Miesięcznicą Pogrzebania Demokracji na Opolszczyźnie. Wolność jest w Nas! Działaj dla Demokracji! Wszystkie Gminy Samorządne! Cała Gmina Zawsze Razem! – to tylko niektóre z haseł jakie przyświecają organizatorom tej cyklicznej akcji.

„W kolejną miesięcznicę, kiedy rząd przyjął rozporządzenie o siłowej zmianie granic podopolskich gmin, oddamy hołd uniwersalnym wartościom wynikającym z Konstytucji RP. Miesięcznice odbywają się w rocznicę 19 lipca 2016, gdy poseł Patyk Jaki bezprawnie przepchnął rozporządzenie z punktem o powiększeniu miasta. Zapraszamy wszystkich, którym Konstytucja i Demokracja są bliskie! Dajmy wspólnie z sąsiadami z Dobrzenia Wielkiego świadectwo, że wyznajemy uniwersalne wartości wynikające z Konstytucji”. – napisano w zapowiedzi wydarzenia na profilu Facebook.

Podczas zgromadzenia głos zabierają zaproszeni goście: działacze organizacji obywatelskich, samorządowcy, politycy, ale droga do mikrofonu jest otwarta dla każdego, kto odczuwa potrzebę wypowiedzenia w przedmiotowych sprawach. Gościem najbliższej Literiady i Miesięcznicy będzie między innymi Paweł Wrabec z ruchu „Obywatele RP”. ©

Opole, Miesięcznica, Literiada

Plac Wolności w Opolu, 21 stycznia 2018 (niedziela), godz. 16:00 – 17:00.

view more articles

About Article Author

napisz komentarz

1 Komentarz

  1. Lenze
    Styczeń 21, 13:00 #1 Lenze

    Mocno trzymam kciuki za Was. Walczcie bo to ma sens. Jaki przeminie i wyladuje na śmietniku historii.

    Reply to this comment

Dodaj komentarz

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.
.