Spartanie siatkarskimi mistrzami gminy!

Spartanie siatkarskimi mistrzami gminy!
Kwiecień 28 15:21 2018 Wydrukuj Ten Artykuł

Ostatni akcent sezonu w Dobrzeńskiej Lidze Siatkówki przyniósł emocje godne wielkiego finału, po pięciosetowym pojedynku tytuł mistrza rozgrywek 2017/2018 zdobyła Sparta Dobrzeń Wielki! W meczu o trzecie miejsce Smerfy łatwo rozprawiły się z Mamutami.

SPARTA Dobrzeń Wielki – Kocybek Dobrzeń Mały 3 – 2 (25-23, 16-21, 21-16, 18-21, 15-6)

Smerfy Dobrzeń Wielki – Ostatnie Tchnienie Mamuta 3 – 0 (21-16, 21-19, 21-19)

Spotkanie na szczycie miało dramatyczny przebieg, a prowadzenie wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie o wszystkim zdecydował 5 set, który Sparta od początku kontrolowała i którego zasłużenie wygrała. Na losach pojedynku mógł zaważyć przykry incydent, bowiem tuż przed decydującą odsłoną poważnie wyglądającego urazu kciuka nabawił się jeden z podstawowych zawodników Sparty. Osłabiony zespół potrafił się jednak zmobilizować, by chwilę później – zwycięstwo oraz mistrzowski tytuł – zadedykować kontuzjowanemu koledze!

Kolejność drużyn (po serii play – off):

1 Sparta Dobrzeń Wielki
2 Kocybek Dobrzeń Mały
3 Smerfy Dobrzeń Wielki
4 Ostatnie Tchnienie Mamuta Dobrzeń Wielki
5 Nieuprawnieni Chróścice
6 Odra Ślum Dobrzeń Wielki
7 Piątek 21 Dobrzeń Wielki

Teraz przed zawodnikami już tylko plenerowe zakończenie sezonu na którym odbiorą puchary i podsumują rozgrywki. W przyszłym sezonie, który rozpocznie się jesienią, rodzina DALPS ponownie będzie liczyła 8 zespołów, bowiem do ligę zasili połączona drużyna Kup i Ładzy, lub zespół z gminy Dąbrowa. ®

view more articles

About Article Author

napisz komentarz

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym, który rozpocznie konwersację.

Dodaj komentarz

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.
.