Samorządowa Masa Krytyczna

Samorządowa Masa Krytyczna
Lipiec 22 12:04 2017 Wydrukuj Ten Artykuł

 

Połączenie aktywności fizycznej z ideą samorządności to dość nietypowe zestawienie, ale skoro dożyliśmy czasów kiedy to drugie jest zagrożone… trzeba użyć siły! Mowa oczywiście o sile ludzkich mięśni skierowanej na pozytywny przekaz, jakże inny od tego, którym posługuje się władza.

W rocznicę decyzji hańbiącej polskie dokonania samorządowe, czyli zatwierdzenia przez Rząd RP rozporządzenia o zmianie granic Opola, odbędzie się w centrum miasta (plac Wolności) marsz samorządności połączony z Samorządową Masą Krytyczną. Niech wspólny przemarsz i przejazd da kolejne świadectwo braku przyzwolenia na arogancję władzy wobec obywateli.

Poniżej szczegóły akcji oraz jedna z propozycji wspólnego dotarcia na miejsce manifestacji (zgromadzenie jest legalne). Prosimy niezwłocznie powiadomić o akcji rodzinę i znajomych (Facebook, Twitter, SMS, etc), przygotować bidon, nakrycie głowy, kamizelkę odblaskową i okulary przeciwsłoneczne oraz sprawdzić poprawne działanie dzwonka (ma być bezpiecznie, ale także głośno).

Samorządowa Masa Krytyczna

Uczestnicy „stroją” się według własnego uznania, ale mile widziane będą koszulki akcentujące przynależność do miejscowości i gmin, które siłą włączono w granice miasta oraz „ozdoby” odzwierciedlające stosunek do poczynań partii rządzącej w kwestiach: samorządności, ochrony przyrody, edukacji (referendum) i sądownictwa. Dla chętnych organizatorzy przygotowali 50 chorągiewek w barwach gminy Dobrzeń Wielki i narodowych (do zwrotu po manifestacji) oraz upominki w postaci odblasków (45 sztuk).

DSCN3945

Opolscy włodarze wszem i wobec deklarują chęć dialogu i umiłowanie dla kompromisowych rozwiązań, ale odległość rzeczywistości od prawdy liczona jest w setkach różnorodnych protestów i manifestacji, którymi obywatele próbują znaleźć drogę do ich sumienia. Jakby tego było mało, politycy i karierowicze często – jak to ma miejsce w przypadku prezydenta i wiceprezydentów Opola – nadużywają wobec siebie określenia samorządowcy, za nic mając sedno tego słowa. W niedzielę zapraszamy na rowery, zadzwonimy im dzwonkami, może w końcu coś usłyszą i się zreflektują ©

Rocznica

Plakat promujący I Rocznicę Pogrzebania Demokracji Na Opolszczyźnie / awers (dzięki uprzejmości profilu Nie Dla Rozdzielenia Gminy Dobrzeń Wielki

Zwycięzcy

Plakat promujący I Rocznicę Pogrzebania Demokracji Na Opolszczyźnie / rewers (dzięki uprzejmości profilu Nie Dla Rozdzielenia Gminy Dobrzeń Wielki

view more articles

About Article Author

napisz komentarz

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym, który rozpocznie konwersację.

Dodaj komentarz

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.
.