Oznakowanie sięgnęło runa

Oznakowanie sięgnęło runa
Styczeń 19 18:31 2018 Wydrukuj Ten Artykuł

Dużą atrakcję dla pieszych i cyklistów, korzystający ze ścieżki rowerowej między Dobrzeniem Wielkim, a Kup, stanowi znak ostrzegawczy „nierówna droga” (A-11). Co w nim wyjątkowego? 

W odróżnieniu od żółtych trójkątów górujących nad pozostałymi wjazdami na leśne ścieżki, przedmiotowy znak – informujący o pofałdowaniach terenu – jest „zawieszony” wprost na ziemi, choć zamocowany równie profesjonalnie jak wyżsi bracia.

Po co w lesie informacja o nierównościach, gdy las nierównościami stoi? Czym różni się ta ścieżka od pozostałych, na których takiego znaku nie umieszczono? Pytania zadaliśmy w okolicznym leśnictwie, ale odesłano nas do zarządu dróg lub Urzędu Gminy.

Tylko, czy gra jest warta świeczki?

Nad znakiem regularnie pochylają się rowerzyści i biegacze, jest okazja do wytchnienia, modne są kucane selfie, można się poudzielać towarzysko, pośmiać, podowcipkować. Na topie są pomysły, że to ukłon w stronę niewysokich mieszkańców runa leśnego lub, że ktoś bardzo silny wbił w ziemię standardowy znak drogowy.

Podobno „Przy niziołku” umawia się wieczorami pewna para, ale czego to ludzie nie wymyślą… ©

view more articles

About Article Author

napisz komentarz

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym, który rozpocznie konwersację.

Dodaj komentarz

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.
.