Nieznani sprawcy nie próżnowali

Nieznani sprawcy nie próżnowali
Październik 07 20:13 2017 Wydrukuj Ten Artykuł

Wizerunek tablic z nazwami miejscowości, które siłą włączono do Opola, został w tym tygodniu mocno nadszarpnięty, kilka „choinek” na słupkach straciło po jednym z członów.

Trudno ocenić, czy winę za destrukcję ponosi orkan Ksawery, czy nieznani sprawcy z krwi i kości (dotąd do „zamachu” nie przyznała się żadna organizacja), ale skutki zewnętrznej ingerencji sugerują odpowiedź z dużą dozą prawdopodobieństwa.

Podejrzenia padną z pewnością na obrońców granic w poprzednim wydaniu, gdyż usunięte zostały tylko blaszane fragmenty z napisem Opole (jedna z tablic leży w pobliskim rowie, los pozostałych jest nieznany), a nazwom nowych dzielnic przypięto łatki w postaci naklejek nawiązujących do jedności gminy Dobrzeń Wielki i dobitny wyraz „OKUPACJA”!

Winę za całą sytuację ponoszą po części władze Opola oraz Rząd RP, bezwzględnie i z pogwałceniem wszelkich zasad obowiązujących w państwie prawa procedujące powiększenie miasta, trudno bowiem podejrzewać, aby sprawcy tak precyzyjnych działań (miejscowości dzieli kilka kilometrów), zadawali sobie trud dla przyjemności. ©

view more articles

About Article Author

napisz komentarz

1 Komentarz

  1. Anonim
    Październik 08, 21:21 #1 Anonim

    Ciekawe co wykarze dochodz3enie?

    Reply to this comment

Dodaj komentarz

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.
.