Kosiarka na gwałt potrzebna

Kosiarka na gwałt potrzebna
Wrzesień 07 22:46 2017 Wydrukuj Ten Artykuł

Przykra sprawa, wszędzie trawa! Tak najkrócej można podsumować wizualne oględziny nowych włości prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego (9 miesięcy temu ogłosił się oficjalnie „królem wszystkich wiosek”), czyli miejscowości włączonych w granice tzw. Dużego Opola.

O politycznym, ekonomicznym i społecznym tle konfliktu wokół powiększenia Stolicy Polskiej Piosenki napisano już wiele, więc w celu złagodzenia perspektywy na przysłowiowy widelec wzięliśmy tzw. tereny zielone, ale niestety i tu jest się do czego przyczepić.

Zielone perełki Czarnowąsów: przystań kajakową oraz plac gier i zabaw z siłownią, porastają od wiosny łany niekoszonych traw i coraz ciekawsze gatunki innych dorodnych roślin. Pewnie nie tak wyobrażali sobie nowe panowanie mieszkańcy, którzy przyczynili się do powstania tych urokliwych zakątków, a przypomnijmy, że było to jeszcze za czasów „przed Opolem”.

Brak dbałości ma jednak także zalety, szczególnie polecamy bezkrwawe foto-łowy, np. na barwne bażanty (teren od boiska siatkarskiego, aż do nasypu torowiska) oraz na rodzinkę przepiórek z młodymi, która upodobała sobie okolice miejsca na ognisko.

Ratuszowe zapowiedzi, że miasto wszystko zrobi lepiej, można oczywiście włożyć między bajki, ponieważ idealne samorządy nie istnieją, a najlepszym tego przykładem są opolskie przejawy niegospodarności i medialne wpadki o zasięgu ogólnokrajowym. Kłania się zasada: „lepiej lub gorzej, ale na swoim”, ale zamiast z niej korzystać żarłoczne miasto weszło w szkodę najbliższym sąsiadom. Jeżeli prezydent Arkadiusz Wiśniewski liczy, że wyrządzoną przykrość zakryją byle chwasty, to jest w błędzie, takiego przekrętu jakiego dokonano pod Opolem nie przesłoniłby nawet las dorodnych sekwoi. ©

view more articles

About Article Author

napisz komentarz

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym, który rozpocznie konwersację.

Dodaj komentarz

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.
.